obrazek bannera

Zakres usług

 • Czyszczenie chemiczne - tkaniny i odzież, które posiadają wskazania czyszczenia chemicznego i nie mogą być prane w wodzie
 • Pranie wodne - tradycyjne pranie odzieży i pościeli z użyciem profesjonalnych pralniczych środków chemicznych
 • Pranie odzieży sportowej z tkanin membranowych typu Goro-Tex itp.
 • Pranie wodne w systemie IBW – pranie sukien ślubnych i komunijnych, pranie odzieży z tkanin delikatnych, pranie pościeli wełnianej typu: Merynos, Lamagold itp. z kąpielą Lanolinową nadającą pościeli jej pierwotne właściwości.
 • Prasowanie - prasujemy na profesjonalnych stołach prasowalniczych z zastosowaniem żelazek, jak również w przypadku płaszczy, marynarek, żakietów itp. z wykorzystaniem manekina prasowalniczego.
 • Maglowanie - maglujemy pościele, obrusy, tkaniny płaskie itp. na nowoczesnej prasowalnicy nieckowej.
 • Farbowanie
 •  - Odzież ze skór licowych - przywracamy kolory odzieży skórzanej jak; kurtki, płaszcze, spodnie, spódnice z wykorzystaniem rożnych technologii i farb w zależności od rodzaju skóry.
 •  - Odzież z zamszu, weluru, irchy itp. jak również kożuchy - jesteśmy w stanie przefarbować odzież , która się do tego kwalifikuje na kolor ciemniejszy niż był pierwotnie.
 •  - Odzież z tkanin naturalnych pochodzenia roślinnego ( bawełna, len, itp) - Oraz odzież z tkanin mieszanych bez gwarancji efektów - jeżeli zawartość włókien naturalnych w tkaninie jest minimum 50% .
 •  - Wełna w motkach
 • Czyszczenie dywanów i wykładzin - współpracujemy ze sprawdzonymi firmami, które spełniają nasze standardy i gwarantują wysoką jakość usług. Czas wykonania usługi około tygodnia.
 • Obsługa cykliczna restauracji, aptek, hoteli, pensjonatów i firm.

W chwili obecnej Eko Pralnia wyposażona jest w nowoczesne maszyny i urządzenia co pozwoliło na poszerzenie zakresu usług o maglowanie; Wprowadziliśmy unikalny na tarnowskim rynku nowy system I.B.W. - Idro Bio Wash. Jest to alternatywny, bardziej naturalny sposób w stosunku do czyszczenia w rozpuszczalnikach. System IBW pozwala na pranie w wodzie bardzo delikatnych włókien w tym wełny Merynos, Kaszmir, Lama iCamel. Agregat piorący wyposażony w Komputer Full Control umożliwia tworzenie własnych programów w pełnym zakresie tj. czasu, ilości procesów prania, prędkości wirowania, temperatury prania. Podłączenie pomp dozujących do tego komputera pozwala na dokładne dozowanie środków chemicznych w procesie. System LIQUI-MIX® zabezpiecza przed bezpośrednim kontaktem delikatnej wełny z środkami chemicznymi. Specjalny dobór środków chemicznych jest dopełnieniem skuteczności systemu I.B.W. Pranie pościeli wełnianej w wodzie w systemie I.B.W. przynosi bardzo dobre efekty przy usuwaniu brudu, który jest ciężko usuwalny w czyszczeniu chemicznym. Szczególnie sprawdza się przy usuwaniu zabrudzeń i plam z krwi, wymiocin, wina, herbaty, kawy, lodów, jajek itp.W ostatnim cyklu płukania zawsze dodawana jest specjalna lanolina pochodzenia naturalnego. Pozwala ona zabezpieczyć włókna wełny przed kurzem i roztoczami i zachować właściwości lecznicze pościeli.

Specjalizujemy się w praniu sportowej odzieży membranowej np. kurtek narciarskich markowych firm: typu Goro-Tex, Sympa-Tex, z wykorzystaniem specjalnych środków chemicznych zachodnich firm, dedykowanych dla tego rodzaju tkanin, powodujących zachowanie pierwotnych właściwości membrany.

Pranie wodne
Pranie wodne
Pralnia - widok ogólny
Pralnia - widok ogólny
Prasowanie
Prasowanie
Prasowanie
Prasowanie
Fasonowanie odzieży
Fasonowanie odzieży
Uszlachetnianie tkanin
Uszlachetnianie tkanin
Ekopralnia - obsługa klienta
Ekopralnia - obsługa klienta
Czyszczenie wodne
Czyszczenie wodne
Odplamianie
Odplamianie
Usuwanie plam
Usuwanie plam
Rozbijanie puchu w odzieży puchowej
Rozbijanie puchu w odzieży puchowej
Maglowanie pościeli
Maglowanie pościeli
Ekologiczne pranie
Ekologiczne pranie
Eko Pralnia
Eko Pralnia